čtvrtek 30. května 2013

Den 09

A zase prší, dnes žádný běh, achjo :( A ke všemu dnes nestihnu ani zacvičit Fitness Blender  HIIT,  ale možná dám nějaké posilování, abych nerušila spící barák). Jediné co se mi dnes podařilo, bylo, že jsem dopsala jak úterý, tak i středu, protože jsem na to opravdu neměla čas. Dnes ke všemu byla slavnost, tak jsem šla na mši, které byla trochu delší než obvykle...

Už jsem to kdysi kdesi vyčetla ( myslím, že mi to i někdo připomínal) sacharidy je dobré jíst ráno, nastartují metabolismus a vůbec se nehodí na večeři ( pozn. v minulých dnech jsem párkrát jedla večer musli- chyba, teď už to vím) takže jsem si je dala na snídani, mimochodem je ředím ještě obyčejnýma vločkama s vlákninou .Dnes jsem nestíhala a proto jsem si na oběd dala to co uvařila mamka ( normálně si vařím zvlášť) malou porci uzeného vařeného  masa s bramborovým salátem ( bez majónézy). Jak můžete vidět, uzené není zrovna nejlepší příklad zdravého stravování i v tak malé porci je kalorií poměrně hodně ( nj. uzeniny, žádná novinka).
Vyloženě jsem dostala chuť udělat si navečer oblíbený recept od Antonii Mačingové ( z knihy Zhubněte jednou provždy a připomeňte mi, že mám o ní  a jejím stravovacím plánu musím napsat článek) mrkvový perkelt,

Mrkvový perkelt
-1/2 cibule
- 4 velké mrkve
-olivový olej
-sójová omáčka
-sůl, mletý pepř
- mletý rozmarýn, drcený kmín ( koriandr)

Očištěnou, na tenká kolečka nakrájenou mrkev přidám k cibuli, kterou jsem osmažila na osoleném olivovém oleji. Cibuli krájím na tenké nudličky. Chvilku to vše smažím, potom přidám mletý pepř, půl čajové lžičky mletého rozmarýnu, kmín nebo koriandr. Promíchám a přiliji asi dvě tři polévkové lžíce sójové omáčky. Chvilku za stálého míchání smažím a přiliji 2 dl vody. Pod pokličkou vařím asi 15 minut, dokud se neodpaří voda a na mrkvi nezůstane jen takový jemný lak. Pitný režim: 2,2l ( not bad)
Celkem: 12595 kcal z 2215kcal
Aktivní výdej: žádný, pouze aktivní trávení ( 10% z příjmu.)

Už oběhl týden a já vidím pár rozdílů. Ne, opravdu nebuďte tak naivní a neptejte se mě na váhu ani míry, protože je jasné, že za tak krátkou dobu nikdo nezhubne, aspoň ne zdravou cestou. Pozitivum vidím v tom, že má pevná vůle zatím drží a že tato zdravá strava ( kterou stále postupně dopilovávám a vychytávám mouchy) mi bohatě stačí a já nemám chutě mlsat. Úplně jsem vytěsnila salámy typu vysočina, paštiky, konzervy, nátěrky ( které jsem mimochodem ani předtím moc nejedla a vím proč), bílé pečivo ( už pro mě zkrátka neexistuje), nesladím, zbytečně nesolím, dlabu se zeleninou a ovocem, ( která má v poslední době u nás v lednici hojné zastoupení, i za to můžu já :) ), piji pouze čistou vodu nebo neslazené čaje ( mimochodem pitný režim stále hlídám a snažím se limit každý den splnit) a podle mě největší pokrok je to, že snídám! Nikdy předtím jsem to nedělala, poslední rok sem tam, když byla fakt krize. Ne, teď si ráno si přivstanu, opravdu si nachystám snídani, v klidu si ji sním, nakopnu metabolismus a jdu do školy. Ne nadarmo se říká, že snídaně je základem dne :)

Hlavní se si také uvědomit, že to nepůjde ze dne na den, všechno má svůj čas a je na místě být trpělivý. :) A co víc, neberu to jako šílené přání zhubnout, spíše jako změnit životní styl, nesedět doma na zadku a něco dělat. K tomuto všemu mě to taky nesmírně baví, fitness začínám brát jako koníček :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

A co vy na to? :)