neděle 28. září 2014

Dietím

Diety jsou na prd. Drastické jídelníčky, které nám servírují  neodborníci přes výživu na internetu a v časopisech  jsou nanejvýš směšné, a co víc nebezpečné. Nejvíc k popukání jsou ty, které slibují úbytek na váze 1kg za den. :D  (to mě vždycky rozseká, jak sekačkou).
Marně dnešním mladým puberťačkám vysvětlíte, že držením hladovky zhubnou. Ve svých třinácti jsem si to naivně myslela taky. Po čtyřech dnech jen o jablku a vodě jsem byla bledá jak stěna a málem jsem odpadla. Ale naštěstí jsem se o to víckrát nepokoušela.A na druhou stranu dietní kolou to taky nevyřeíte :D Chce to něco víc. Je to blbost, dávno už to vím.

No, ale k čemu se chci dostat. Takové ty blbé kecy, stylem: co to držíš za dietu, aha ty zase hubneš apod, když mě někdo viděl jíst s krabičkou v ruce. A milionkrát  musíš  vysvětlovat, že žádnou dietu nedržíš, že jen jíš zdravě,dáš si kdykoliv dáš na co máš chuť, že ti zelenina a tofu šmakuje a jediné co dodržuješ je pravidelnost...
Jenomže tobě to nestačí, chceš se zase zlepšit, vystoupit z komfortní zóny a posunout vlastní hranice. A to si žádá řád a striktní pravidla. 

 Po vyžraných prázdninách ( s krycím názvem objemovka) jsem do toho už musela prásknout :D
Tak jsem poprosila kamaráda, který je právě v přípravě na podzimní soutěž, jestli by mi nepomohl s jídelníčkem a tréninky. Ten na neštěstí  souhlasil a nastavil mi to "zlehka".
Jakožto požitkáře všech orientálních potravin a milovníka pestré stravy bylo pro mě zklamáním, že celé dny budu jíst jen vajíčka, rýži, zeleninu,maso a tvaroh :P Bylo mi to osvětleno jako, že dieta musí být prostá- v jednoduchosti je krása. " Máš zatím 300g sacharidů na den, žádné cukry, když budeš mít chuť na sladké žvýkej, jo a pij kafe, ať tě přidrží při životě."
Tak jo. Jdu do toho.
Peklo začalo.

 • Den první: ta placka z vaječných bílků a vloček je bez chuti. Já chci svoji  kašičku s datlovým sirupem, ovocem a oříšky. Při každém doušku kávy hážu ksichty- fakt mi to nejede. Jupí, rýže s masem- mňam. Dala bych si dýňovou polévku- zamítnuto! Tvaroh s vajíčkem a bez medu, to je mučení :P
 • Den druhý: rozvařila jsem rýži, šklebím se při pití kafe. Mamka mi koupila dvě láhve javorového sirupu- kruci mami, proč mi to děláš? :( Večerní tvaroh s vajíčkem zbouchám jak malinu, jo to mi sedlo.
 • Den třetí: přijela jsem domů z posilovny. Babička slaví narozeniny. Na stole páté přes deváté. " Co si dáš Karolínko?" " Ehm, kávu prosím :D" Vytáhnu si krabičku s rýží a masem a zase bagruju. Pak vytuhnu na gauči .
 • Den čtvrtý: Mám moc bílkovin i sacharidů, jsem unavená a a mám problém všechno spořádat. "Ok, tak to stáhneme na 200g na den", kafe už mi nevadí. Bratr mě označil za magora, když odebírám z váhy zrníčka rýže, protože jsem dva gramy přestřelila.
 • Den pátý: Cože? Jen 50g vloček, 1 vejce a 4 bílky? Cože? Tolik málo rýže, a masa jen 100g? Si děláte srandu. Hladomor!
 • Den šestý: Podrážděná, hladná. Nemluvte na člověka v dietě. Prosím dejte mi kávu. Kolik je hodin? Mám hlad. Křupe mi v levém rameni, jsem aj chřestýš.
 • Den sedmý. Hody. Řízky, chlebíčky, kačena, zelí, slivovice, zákusky. Všichni se přejedli, a skučí u televize a já si v rohu žvatlám rýži. PS. škodolibý výraz :D 
A ještě pár poznatků:
Mamka šílí, protože do mě spadne 42 vajec za týden :D
Kávu  už piju skoro jako vodu- závislá.
Zařadila jsem do jídelníčku i spalovač (tabletky smrdí jak seno :P)
Tréninky 3+1  musím odjet co nejrychleji, abych funěla jak nosorožec :D a max. do 45 minut i s kardiem, takže v posilce straším každý den.
Kdo mi šáhne na jídlo je synem smrti (brácha promiň za ten škrábanec).
Můžu si dopřát colu bez cukru, ale z vlastního přesvědčení, že je to hnus, si to co? Nedám!
Včera jsem měla tak nesnesitelnou chuť na sladké, jenom z toho, že  kamarádka cucala bombari.
Koupila jsem si dvoukilový pytel s basmati rýží a jsem šťastná jak blecha ♥

Je to těžké, hlavně psychicky. Kdo to nezkusil, ten neví. Doma v kuchyni a všude kolem je tolik dobrých jídel, znáš jejich chutě, vůně se line vzduchem a ty víš, že nesmíš.Někdy si připadám mimo realitu, zmatená, po kávě hyperaktivní, po tréninku neschopná. Ale všechno mi to stojí za to, protože já to chci, mám sen a za ním si jdu. :)  Jak říká trénér: " Zatni zuby a stay hungry."

dlouho nebyla posilovna prázdná a jenom pro mě :D

motivační pohádka na dobrou noc :D

a zítra zase... :) už se těšíím

14 komentářů:

 1. Vydržet! :-)) já teď taky dietím (sacharidové vlny) a koukám, že s těmi potravinami jsme na tom dost podobně :D furt do sebe láduju rýži, maso, vejce, vločky, zeleninu... tvaroh ne, to bych bez medu nedala :D Tak přeji hodně štěstí a nervů! A ať se výsledky tý dřiny dostaví co nejdřív! :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Slečny, když to čtu a všichni se šklebíte na rýží, tvarohy atd atd., proč se tak trápíte a nezkusíte IIFYM? Slyšely jste o tom? Studovaly jste to? Je to o mnoho lepší než tyhle bro science o rýži a kuřecích prsíčkách na vodě... A výsledky jsou častokrát lepší. Myslim si, že je to i z důvodu psychiky, která je u IIFYM (aspoň podle mě) zákonitě lepší. ;)

  P.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě všechno je napsáno s nadsázkou, trápit se netrápím, alespoň zatím je to v klidu :) O IIFYM jsem slyšela, ale trenér chce vyzkoušet tohle, a trenérovo slovo je svaté. Nechám si poradit, pokud neuvidím žádné výsledky, tak to upravíme, popřípadně najedem na něco jiného :)

   Vymazat
  2. Já chápu, že je to myšleno s nadsázkou, ale stejně si myslím, že IIFYM by bylo vhodnější (pro všechny, ne jen pro tebe), jenže to žádný trenér v ČR neporadí, protože to nezná a když o tom uslyší, bude kroutit nevěřícně hlavou. Ale vím, že IIFYM není jediná cesta, abych zase nevypadala jako fanatik. :D Tak každopádně držím palce, ať se daří. :)

   Vymazat
 3. Nevidno to na tebe :D :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná to bude tím, že po dvou týdnech ani nic neuvidíš, ale kdo si počká, ten se dočká ;)

   Vymazat
 4. Haha, tenhle článek mě pobavil :D Já teda nedržim nic tak drastickýho a jen jim přirozeně zdravě, jak jen se to se školou a prací dá. A taky mě dokážou úplně vytočit poznámky typu "A proč jako pořád jíš rýži a zeleninu? To držíš nákou dietu nebo co?" Ne, nedržim, jen nechci vypadat jako vepř :D
  A s těma vajíčkama to doma máme podobný, mamka ze mě taky šílí :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem ráda, že to máš aspoň špetku humoru :)
   Vajíčka si prý musím sponzorovat sama, dokud slepice nezačnou víc nést :D

   Vymazat
 5. Držím palce, ať se ti daří :-)
  Pro mě by to nebylo, já mám ráda pestrost a toto mi přijde moc striktní, ale každému vyhovuje něco jiného :-)
  Tak ať ti to jde :-)

  OdpovědětVymazat
 6. ...tak ti držím palce a hlavně, ať nemáš hlad a chutě :) drž se a měj se krásně! :)

  www.nm-fitness.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 7. Máš můj obdiv, já to nikdy moc nevydržím ,,nesežrat všechno,, dřív to bylo jednodušší..:)

  OdpovědětVymazat
 8. ta fotka s tou kočkou :D je fakt že posilování je nejlepší

  OdpovědětVymazat
 9. Ty leginy u motivacni pohadky sou nejlepsi! :))

  OdpovědětVymazat

A co vy na to? :)